середа, 5 жовтня 2016 р.

Ювілейна осінь Коцюбинців

Частина ІІ.            30 вересня 2016 року. Всеукраїнський день бібліотек…

Ми вирішили відсвяткувати цей день в музеї Західного та східного мистецтва
ім. Богдана та Варвари Ханенків.

Я давно мріяла, аби ми всім колективом, відвідали цей музей,
цей світ -  фарб, ліній, рельєфів; цей  світ, який складається з трагічних чи комічних сюжетів. Всього того, що впливає на розум людини, її світогляд, настрій, почуття прекрасного.Трошки історії…

Музей засновано 1919 року на базі приватного зібрання відомих колекціонерів
Богдана  Івановича (1849-1917) та Варвари  Миколаївни (1852-1922) Ханенків.

Колекція подружжя вже на початку 20 століття вважалася однією
 з кращих приватних колекцій ….

А все почалося з весільної подорожі щасливих закоханих.
Богдан і Варвара Ханенки 


« Захопленим очам відкривалися Рим, Венеція, Болонья, Флоренція, Неаполь… Співуча італійська мова, величні руїни знаменитих історичних пам’яток. Стилі різних архітектурних епох, що зустрілися на вулицях і майданах, залитих сонцем. Собори і гондоли, колони і мости, дзвінкий сміх і гарячі погляди, а потім – холодна тиша музеїв і галерей: Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель, Тінторетто, Боттічеллі.
Мистецькі аукціони, які бувають лише в Італії, де можна купити полотна майстрів, чиї імена звучать велично і урочисто, як великодні дзвони.
Так починалося не тільки їхнє  подружнє життя, так починалася велика справа їхнього життя…» 

( М. Слабошпицький «Українські меценати».:2006.-с.218)Працівники музею дуже тепло нас зустріли і на честь нашого професійного свята подарували нам  безкоштовне відвідування виставки
"ART & SCIENCE – НАУКА ПРО МИСТЕЦТВО"
 (нові відкриття в колекції музею).Розмовляючи з подвижниками музейної справи, ми помітили одну деталь, яка співзвучна з нашою професією. Виявляється, що їм також закидають питання «Чим ви там займаєтесь увесь час, коли не проводите екскурсій?»
 ( Нічого не нагадує ? Згадайте: «Що ви там робите, коли не видаєте книжки?»).  І цю свою виставку вони створили , аби показати бодай дещицю того, чим саме вони займаються. «Твори старого мистецтва дуже часто потрапляють до музейних колекцій як біженці – без жодного документа. У вирі історії вони втрачають майже все, що допомагає ідентифікації: ім’я автора, назву, час і місце народження. Може бути й гірше – свідоцтва, що супроводжують, виявляються фальшивими, або рясніють грубими помилками. Тому ми,їхні вірні хранителі маємо перетворитися на слідчих, аби відповісти на прості запитання: Хто ? Що ? Де ? Коли ?... Ця виставка і проводить глядачів за лаштунки  дослідницької «кухні»… (Олена Живкова).

У двох невеличких  виставкових залах ми побачили 18 робіт і прочитали 18  абсолютно нових і дуже різних історій. Вони розповіли нам  про вподобання, почуття і талант тих, хто жив на цьому світі задовго до нас… Портрет «принцеси Дейзі» художника Е.- І. Коссута  , «Годування ібісів» Вільгельма Котарбинського, або «Джерело прохолоди» - китайські віяла…

"Принцеса Дейзі"

"Годування ібісів" 

"Віяло"


Після знайомства з античними скульптурами
ми оглянули Західну колекцію  музею… Середньовічне мистецтво, італійська зала, живопис Фландрії та Голландії, зала «Рококо», афонські реліквії VІ-ХШ століть, живопис Іспанії, Франції… 

Через невеличкий перехід, де можна побачити мейсенський фарфор та скульптуру Амурів,  ми перейшли до залів Східного мистецтва.


Всього  залів Східного мистецтва  чотири.
 Помаранчевий зал – буддизм
 червоний зал – мистецтво Китаю

зелений зал – мистецтво ісламських країн
синій зал – Японія


 
Наша подорож Заходом і Сходом була дуже насиченою, пізнавальною і цікавою.
Прощаючись з шляхетним колективом музею, кожний з нас придбав  на память, про чудову подорож у часі,  декілька сувенірів .
А далі ми пройшли через університетський сквер до памятника  Михайлу Грушевському.Сфотографувалися біля Центральної Ради.Вклонилися  Національній опері України та трошки відпочили біля прохолодного фонтану.

Настав час обіду і ми завітали до бістро «Дрова» і смачно провели там час.
А потім загадували бажання біля «Бегемота» - памятника знаменитому  коту, який мешкав в тутешньому ресторанчику.
Привітавшись з Ярославом Мудрим, ми провідали знаменитого «Їжачка в тумані», який терпеливо вітається з киянами і гостями нашого міста, тримаючи в лапках свій клунок.

Подорож  дійшла до кінця, по вулиці Софіївській ми йшли до Майдану. По дорозі завітали у затишне кафе «Clever» і випили смачної кави з тістечками.
На Хрещатику ми зустріли друга нашої бібліотеки Лілю Завойську і зробили останнє фото.День закінчувався, як і свято. Ми всі були задоволені нашою зустріччю та прогулянкою.
  На душі було затишно і комфортно.

А що буде далі ? Подивимось. 

Немає коментарів:

Дописати коментар